Prezentujemy aktualny ranking TOP 20

Marzec przyniósł zmiany w pierwszej trójce rankingu. Zaskoczeniem nie powinno być zajmowane pierwsze miejsce na podium przez jednostkę z Lubiewa (woj. kujawsko-pomorskie), która zebrała łącznie 78152 kg elektrycznych śmieci. Drugie miejsce utrzymuje OSP Gołuchowice ze Śląskiego z wynikiem 61460 kg. Pierwszą trójkę zamyka jednostka z Wąbrzeźna, także z woj. kujawsko-pomorskiego, która zebrała aż 58900 kg elektrycznych śmieci, wyprzedzając jednostkę z Łebna, która z wynikiem 53640 kg przeniosła się na miejsce czwarte w rankingu. Niezmiennie na miejscu piątym uplasowała się OSP Lubań, z 45320 kg.

To nie koniec zmian. W pierwszej dwudziestce pojawiły się dwie nowe jednostki, a mianowicie OSP Olszyny w woj. warmińsko-mazurskim ze zbiórką 29180 kg oraz opolskie Stare Budkowice z wynikiem 27840 kg. Nadal najwięcej jednostek OSP, aż cztery, które odnotowały najwyższą liczbę zebranych ton w ramach akcji “OSP na straży środowiska”, pochodzi z województwa śląskiego.

Wszystkim jednostkom serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że jesteście z nami. To imponujące, z jak wielkim zaangażowaniem przyczyniacie się do ochrony środowiska i dbałości o bezpieczny sposób postępowania z odpadami elektrycznymi, które wymagają specjalnego sposobu przechowywania i recyklingu. 

Podsumowując mijający miesiąc, pragniemy ogłosić, że wspólnymi siłami wszystkie jednostki OSP biorące udział w akcji „OSP na straży środowiska” zebrały ponad 4 400 ton elektrycznych śmieci! To imponujący wynik! Czy zechcecie go pobić w przyszłym miesiącu? Gorąco do tego zachęcamy!