"OSP na straży środowiska" edukuje najmłodzszych

Wczoraj, tj. 20 marca w Nysie, trzecim największym mieście województwa opolskiego, odbyła się zbiórka elektrycznych śmieci, w której brały udział cztery jednostki: OSP Łąka, OSP Wójcice, OSP Pakosławice oraz OSP KSRG Mańkowice. 

Wszyscy, którzy przynieśli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, otrzymali pakiety nasion łąk kwietnych. Dodatkowo, mieli możliwość odwiedzenia stoiska, na którym Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z RLG Polska prowadziła dla najmłodszych warsztaty ekologiczne na temat prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz prowadziła warsztaty tworzenia oryginalej biżuterii z materiałów pochodzących z recyklingu. 

Projekt “OSP na straży środowiska” realizowany we współpracy ze Związkiem OSP RP,  MB Recycling – właścicielem marki Elektryczne Śmieci oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska,  Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.