CH Turawa Park: Zbiórka Elektrycznych Śmieci z OSP na Straży Środowiska!

W sobotę w CH Turawa Park odbędzie się event, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli oddać swoje elektryczne graty, które będą zbierali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Zawada w ramach naszego ogólnopolskiego projektu „OSP na straży środowiska”. Ale to nie wszystko! Oprócz możliwości oddania elektrycznych śmieci w bezpieczne miejsce, pojawi się także wiele atrakcji.
Pod hasłem „Troska o Przyszłość – Zbiórka Elektrycznych Śmieci z OSP na Straży Środowiska” odbędzie się wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola i okolic. Przyjdźcie i dołączcie do naszej, wspólnej misji ochrony środowiska. Oddajcie nieużywane urządzenia elektryczne, aby pomóc w recyklingu i wesprzeć OSP Zawada.
Co można przekazać? 26 sierpnia, w godzinach 11:00 – 19:00, przywieźcie na parking centrum od strony zjazdu z obwodnicy starą pralkę, lodówkę, zamrażarkę, piec, zmywarkę, monitor, TV, komputer, czy laptop, narzędzia elektryczne, zabawki, telefony, sprzęt muzyczny, sprzęt rekreacyjny oraz małe AGD typu: tostery, żelazka.

Odbędą się także EKO Warsztaty z Fundacją Odzyskaj Środowisko – a dla tych, którzy pragną zgłębić wiedzę jak dbać o naszą planetę, w tym m.in.:

  • Zagadki z Ula
  • Warsztaty Trash Art
  • Pokaz Lasów w szkle
  • Filmy edukacyjne o elektrycznych śmieciach
Od godziny 12.00 do 16.00 strażacy będą także jeździć wozem strażackim oraz przyczepkami po Osiedlu Zawada – wystarczy, że mieszkańcy tego osiedla wystawią duże AGD przed domem, a zostanie to zabrane
Zapraszamy do udziału!

OSP na straży środowiska to ogólnopolska akcji, która pozwala jednostkom OSP pozyskać dodatkowe środki za przekazane zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne przekazane przez okolicznych mieszkańców. Więcej informacji: OSP na straży środowiska – Elektryczne śmieci (elektrycznesmieci.pl)

MB Recycling Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami, należące do MB Group jest jedną z największych spółek w zakresie przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Polsce, istniejącą od 2008 roku. W 2016, zasilając zakłady przetwarzania o kolejne instalacje, do grupy dołączyła spółka Maya Victory, a w roku 2021 przedsiębiorstwo EkoHybres Sp. z o.o.

W ramach autorskiego projektu świętokrzyskiego recyklera o nazwie „Elektryczne Śmieci” w całej Polsce rozmieszczonych jest już ponad 1600 czerwonych pojemników na mniejszy sprzęt elektryczny
i elektroniczny. Można je znaleźć już w ponad 150 miejscowościach. Duży sprzęt odbierany jest bezpłatnie za pośrednictwem infolinii 572 102 102 oraz formularza na stronie: Elektryczne śmieci – System elektryczne śmieci (elektrycznesmieci.pl).