Niezwykła determinacja druhen z Żar w powiecie bełchatowskim.

15 kwietnia 2024 r.

Kobiety Strażaczki z Ochotniczej Straży Pożarnej z Żar są nie tylko są mamami, nauczycielkami czy urzędniczkami. Dodatkowo, służą w Ochotniczej Straży Pożarnej, i nie pozostają obojętne na
sprawy ekologiczne.

W minionym tygodniu, nie pozostając obojętne na sprawy ekologiczne, przeprowadziły kolejną zbiórkę, tym razem zbiórkę tekstyliów. I efekty tej akcji są po prostu niezwykłe – udało im się zebrać ponad 2 tony używanych tekstyliów! To ogromny sukces, który nie byłby możliwy bez zaangażowania strażaczek oraz wsparcia lokalnej społeczności. Za dwa miesiące planują kolejne zbiórki elektrycznych śmieci i tekstyliów.

Za zebrane środki strażaczki zamierzają zakupić torbę medyczną pierwszej pomocy, która będzie służyć społeczności w nagłych przypadkach.

Podziwiamy  zaangażowanie!