Aktualny ranking* "OSP na straży środowiska" – sierpień 2024
Sierpniowy ranking TOP 20 „OSP na straży środowiska” przyniósł kilka interesujących zmian, choć czołówka pozostała bez większych przetasowań. Na pierwszym miejscu wciąż niezmiennie znajduje się OSP Lubiewo z województwa kujawsko-pomorskiego, które zebrało w sumie 120,492 kg elektrycznych śmieci oraz tekstyliów (plus ponad 11 ton w porównaniu do lipca br.), umacniając swoją dominację.
Na drugim miejscu utrzymało się OSP Gołuchowice z województwa śląskiego z wynikiem 105,920 kg. Na trzecim miejscu, również bez zmian, znalazło się OSP Karniów z województwa małopolskiego z wynikiem 88,960 kg. Pierwszą czwórkę zamyka OSP Wąbrzeźno z kujawsko-pomorskiego, które zebrało 88,000 kg.
Jednak poniżej czwartej pozycji zaczynają się zauważalne zmiany. OSP Stary Kisielin w Zielonej Górze z województwa lubuskiego awansowało o dwie pozycje, osiągając 5. miejsce z wynikiem 77,780 kg. Z kolei OSP Łebno z województwa pomorskiego spadło o dwa miejsca i zajmuje obecnie 7. pozycję z wynikiem 73,820 kg.
Jednym z największych awansów może pochwalić się OSP Bińcze z województwa pomorskiego, które przesunęło się o 7 miejsc i zajmuje 11. pozycję z wynikiem 56,100 kg. OSP Kłanino z województwa zachodniopomorskiego również awansowało o 3 miejsca, zajmując 10. miejsce z wynikiem 56,540 kg.
W rankingu pojawiły się także nowe jednostki. OSP Zielęcin z województwa łódzkiego debiutuje na 17. miejscu z wynikiem 43,420 kg, a OSP Kołczewo z zachodniopomorskiego zajmuje 20. miejsce z wynikiem 39,840 kg.
Niektóre jednostki zanotowały spadki. OSP Michałowice z województwa opolskiego spadło o 3 miejsca, zajmując 13. pozycję, podobnie jak OSP Kętrzyn z województwa warmińsko-mazurskiego, które również spadło o 3 miejsca i znajduje się na 14. pozycji. Spadki zanotowały także OSP Dąbrówka, Zebrzydowice i Kalety – każda z tych jednostek obniżyła swoją pozycję o 3 miejsca.
W zestawieniu najwięcej jednostek, bo aż trzy, pochodzi z województwa śląskiego. Województwa pomorskie, opolskie, warmińsko-mazurskie oraz zachodniopomorskie reprezentowane są przez dwie jednostki każde.
Podsumowując, ekoaktywność jednostek w projekcie „OSP na straży środowiska” w sierpniu 2024 roku była imponująca. Kolejne miesiące przyniosą zapewne nowe przetasowania, a strażacy-ochotnicy z całej Polski będą kontynuować walkę o jak najwyższe miejsca w naszym rankingu.
*dane z systemu: stan na 8 września.