W lutym pierwsza piątka bez zmian – ranking TOP 20 OSP

Dane z końca lutego bieżącego roku dotyczące odbioru elektrycznych śmieci przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP), zaangażowanych w akcję „OSP na straży środowiska”, nie przyniosły zmian w pierwszej piątce. Mimo że OSP Wąbrzeźno z województwa kujawsko-pomorskiego odnotowało dwa dodatkowe odbiory o łącznej wadze 5440 kg zebranych elektrycznych śmieci, nie udało im się wyprzedzić pomorskiego Łebna, zajmującego trzecie miejsce na podium.

Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się OSP Lubiewo z wynikiem 78152 kg elektrycznych śmieci, na drugim i trzecim kolejno Gołuchowice i Łebno z wynikami odpowiednio 58360 kg i 53640 kg. Największy skok odnotowało OSP Kaczorów z województwa dolnośląskiego, awansując o pięć miejsc w rankingu.
Ponadto, trzy nowe jednostki dołączyły do pierwszej dwudziestki: Stary Kisielin w Zielonej Górze z województwa lubuskiego, Kętrzyn z warmińsko-mazurskiego oraz Michałowice z województwa opolskiego. Najwięcej jednostek OSP, aż cztery, które odnotowały najwyższą liczbę zebranych ton, pochodzi z województwa śląskiego.
Te zmiany w rankingu ilustrują zaangażowanie i efektywność jednostek OSP w zbieraniu elektrycznych śmieci, co przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego oraz promowania odpowiedzialnego postępowania z odpadami elektrycznymi. Jednostki OSP kontynuują swoją ważną rolę w społecznościach lokalnych, angażując się w różnorodne działania także na rzecz ochrony środowiska i bezpieczeństwa publicznego.