Niezwykłe Zaangażowanie OSP w Ochronę Środowiska: Najnowsze Wyniki Rankingu "TOP 20"

Poniższe wyniki zbiórek jednostek biorących udział w ogólnopolskiej akcji  “OSP na straży środowiska” pokazują dynamicznie rosnące ilości zebranych elektrycznych śmieci w maju i odzwierciedlają nieustające zaangażowanie druhów z całej Polski w ochronę środowiska. Ich działanie staje się przykładem dla innych, jak właściwie postępować z elektrycznymi śmieciami.

Istotne zmiany w naszym aktualnym rankingu:

W pierwszej trójce rankingu:
Na pierwszym miejscu niezmiennie znajduje się OSP Lubiewo z województwa kujawsko-pomorskiego z wynikiem 90752 kg zebranych elektrycznych śmieci. OSP Gołuchowice z województwa śląskiego pozostaje na drugim miejscu, zwiększając swój wynik do 88560 kg. Trzecie miejsce również nie uległo zmianie – OSP Wąbrzeźno z kujawsko-pomorskiego utrzymuje się z wynikiem 70440 kg.

Podział według województw:
Najwięcej jednostek w “TOP 20” pochodzi nadal z województwa śląskiego, które reprezentują aż cztery jednostki.

Największe zmiany:
Największy skok w maju odnotowało OSP Kętrzyn z województwa warmińsko-mazurskiego, awansując o 4 miejsca, oraz OSP Michałowice z województwa opolskiego, które awansowało o 5 miejsc, po powrocie do rankingu w kwietniu. Nowymi jednostkami, które weszły do “TOP 20”, są OSP Izabelów oraz OSP Bledzew.

W sumie w projekcie bierze udział ponad 1000 jednostek OSP z całej Polski, które przy wsparciu lokalnych społeczności zabrały blisko 5 800 ton zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Strażacy pozyskane ze zbiórek środki przeznaczają m.in. na doposażanie jednostek lub wsparcie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.