Zaangażowanie Jednostek w Ochronę Środowiska: Aktualne Wyniki Rankingu "TOP 20"

Prezentujemy najnowsze zestawienia TOP 20 „OSP na straży środowiska” za czerwiec 2024, które nie przyniosło zmian w pierwszej trójce rankingu.

Lubiewo z województwa kujawsko-pomorskiego zebrało imponującą masę 109,132 kg elektrycznych śmieci, przekraczając tym samym granicę 100 ton i utrzymując swoją pozycję na szczycie rankingu. Na drugim miejscu, choć w połowie miesiąca przez chwilę na prowadzeniu, znajduje się OSP Gołuchowice z województwa śląskiego z wynikiem 98,380 kg, ustanawiając rekord w liczbie odbiorów – ponad 21. Pierwszą trójkę zamyka jednostka z Wąbrzeźna, również z województwa kujawsko-pomorskiego, która zebrała 75,840 kg elektrycznych śmieci.

Istotne zmiany w naszym aktualnym rankingu:

OSP Karniów z województwa małopolskiego awansowało o jedno miejsce na 4. pozycję z wynikiem 74,260 kg, podczas gdy OSP Łebno z województwa pomorskiego spadło o jedno miejsce, zajmując teraz 5. pozycję z wynikiem 73,820 kg. OSP Lutomek z województwa wielkopolskiego zanotowało spektakularny wzrost o 6 miejsc, plasując się na 8. pozycji z wynikiem 51,960 kg, a OSP Olszyny z województwa warmińsko-mazurskiego awansowało aż o 7 miejsc na 9. miejsce z wynikiem 47,780 kg. OSP Osowiec z województwa opolskiego wzrosło o 5 miejsc, zajmując 13. pozycję z wynikiem 43,160 kg. Nowym uczestnikiem w pierwszej dwudziestce jest OSP Kłanino z województwa zachodniopomorskiego, które zajmuje 18. miejsce z wynikiem 36,820 kg.

Brak zbiórek i odbiorów spowodował także pewne spadki. OSP Izabelów z województwa łódzkiego obniżyło swoją pozycję aż o 8 miejsc, obecnie zajmując 20. pozycję z wynikiem 32,540 kg. OSP Dąbrówka, również z województwa łódzkiego, spadła o 5 miejsc, zajmując teraz 16. miejsce z wynikiem 38,480 kg. OSP Kętrzyn z województwa warmińsko-mazurskiego obniżyło swoją pozycję o 2 miejsca na 10. pozycję z wynikiem 46,180 kg. Podobnie OSP Lubań z województwa pomorskiego, które zajmuje teraz 11. miejsce z wynikiem 45,320 kg oraz OSP Michałowice z województwa opolskiego, które plasuje się na 12. miejscu z wynikiem 44,500 kg.

Podział według województw:
W rankingu najwięcej jednostek OSP, bo aż cztery, pochodzi niezmiennie z województwa śląskiego. Po dwie jednostki reprezentują województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, opolskie, łódzkie oraz zachodniopomorskie. Po jednej jednostce pochodzi z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

Podsumowując, jednostki biorące udział w projekcie “OSP na straży środowiska” (ponad 1050 OSP) zebrały już łącznie ponad 6100 ton elektrycznych śmieci i tekstyliów. To imponujący wynik, który pokazuje ogromne zaangażowanie strażaków-ochotników w ochronę środowiska. Zachęcamy do dalszej aktywności i pobicia tego rekordu w nadchodzących miesiącach!