Poniżej jak co miesiąc przedstawiamy najnowsze wyniki rankingu „TOP 20” Jednostek biorących udział w projekcie „OSP na straży środowiska”.

Dynamicznie rosnące ilości zebranych elektrycznych śmieci w kwietniu odzwierciedlają niesamowity zapał i zaangażowanie druhów z całej Polski w ochronę środowiska! Ich ciężka praca staje się także inspirują innych do podobnych działań.

Oto kilka istotnych danych z naszego aktualnego rankingu:

W pierwszej trójce rankingu znajdują się dwie OSP z województwa kujawsko-pomorskiego: niezmiennie na pierwszym miejscu utrzymuje się OSP Lubiewo, na trzecim OSP Wąbrzeźno. Na drugim miejscu także i w tym miesiącu uplasowało się OSP Gołuchowice z województwa śląskiego.

Analizując nasz ranking pod względem województw, najwięcej jednostek w TOP 20 pochodzi z województwa śląskiego oraz opolskiego, z których każde ma po 4 jednostki w naszym rankingu. Ponadto, w rankingu znalazły się trzy nowe jednostki: OSP Michałowice, OSP Rosnowo oraz OSP Popielów – serdecznie gratulujemy! Największy skok w kwietniu odnotował OSP Stary Kisielin w Zielonej Górze (woj. lubuskie), który awansował o 3 miejsca, oraz OSP Karniów z Małopolski, który zyskał 4 miejsca w rankingu.

Dziękujemy Wam, drodzy Strażacy, za Waszą niezawodną służbę i zaangażowanie w ochronę naszej planety! Jesteście prawdziwymi bohaterami społeczności lokalnych, których proekologiczne wysiłki wnoszą istotny wkład w zachowanie naszego środowiska dla przyszłych pokoleń.