OSP z całej Polski przy wsparciu lokalnych społeczności zebrały już ponad 6000 ton e-odpadów i tekstyliów.

Najwięcej z ponad 1000 jednostek w projekcie “OSP na straży środowiska” pochodzi z województw łódzkiego, wielkopolskiego i śląskiego, a największe ilości elektrośmieci i tekstyliów zebrały OSP z województw śląskiego, łódzkiego i opolskiego.

Dziękujemy wszystkim druhom i druhnom za ich niesamowite zaangażowanie i poświęcenie w działania na rzecz ochrony naszego środowiska. 

Do tej pory najwięcej, bo aż 90752 kg elektrycznych śmieci, zebrali druhowie z  OSP LUBIEWO z województwa kujawsko-pomorskiego (dane na koniec maja br.)! 🏆  zaraz za nimi znalazła się OSP Gołuchowice z województwa śląskiego z 88560 kg oraz OSP Wąbrzeźno z kujawsko-pomorskiego z wynikiem 70440 kg.

Strażacy mają świadomość, jak ważna jest ochrona środowiska, i chętnie angażują się w działania, które mają pozytywny wpływ na ich otoczenie. Projekt “OSP na Straży Środowiska” daje im możliwość nie tylko dbania o ekologię, ale także zdobywania środków na rozwój i doposażenie swoich jednostek. 

Dzięki zbiórkom elektrośmieci możliwe jest także inwestowanie w rozwój młodych strażaków, a także w ich obozy czy kolonie.

Projekt “OSP na Straży Środowiska” jest realizowany wspólnie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundację Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Lasów Państwowych.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zachęcamy do dalszego udziału w projekcie! 

Przypominamy, że trwa wakacyjny konkurs dla najbardziej aktywnej pod kątem zbiórki Jednostki w projekcie.