"OSP na straży środowiska" docenione w trakcie łódzkiego eventu!

W dniu 8 marca w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi odbył się Kongres Miast i Biznesu pod hasłem “Kaucja – Edukacja – Środowisko”. W ramach tego wydarzenia spotkali się uczestnicy systemu kaucyjnego, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz przedsiębiorcy. 

Głównymi tematami omawianymi podczas Kongresu były polski system kaucyjny, edukacja ekologiczna oraz gospodarka obiegu zamkniętego. 

Nie zabrakło także stoiska MB Group wraz z projektem “OSP na straży środowiska”.  Wśród osób, które odwiedziły nasze stoisko był Henryk Kiepura, Sekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej. 

Miłym akcentem wydarzenia było także wręczenie przez Waldemara Pawlaka,  Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Artura Rzysko z MB Recycling  medali za zaangażowanie w projekt OSP na straży środowiska. Medale wykonanych z elektrycznych śmieci otrzymali koordynatorzy regionalni: Ireneusz Sołtysiak, odpowiedzialny za region łódzki i Arkadiuszowi Mielczarkowi z regionu śląskiego.

Kongres Miast i Biznesu – “Kaucja – Edukacja – Środowisko” wyłonił także zwycięzcę tegorocznej edycji Polskiej Stolicy Recyklingu. W konkursie zwyciężyła Biała Podlaska. Miasto otrzymało tytuł i główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych, przyznaną bialskiej Szkole Podstawowej nr 2.

Partnerami merytorycznymi tego wydarzenia były m.in. firmy InPost i Carrefour. 

Projekt “OSP na straży środowiska” realizowany we współpracy ze Związkiem OSP RP,  MB Recycling – właścicielem marki Elektryczne Śmieci oraz Fundacją Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska,  Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.