14 czerwca 2024 r.

Obozy i Kolonie dla Młodych Strażaków ze Zbiórek Elektrośmieci!

Dzięki zbiórkom elektrycznych śmieci i tekstyliów prowadzonych przez jednostki OSP w całej Polsce, możliwe jest przekazywanie pozyskanych, dodatkowych środków finansowych także na inwestowanie w rozwój młodych strażaków z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to inwestycja w przyszłość całej społeczności, która przynosi korzyści  zarówno edukacyjne, jak i pod kątem rozwijania świadomości ekologicznej.

Przykładem jest jednostka OSP z Iłownicy na Śląsku, która przeznaczyła część środków pozyskanych ze zbiórek na wakacyjny wyjazd dla młodych strażaków współorganizowany z OSP Drogomyśl w miejscowości Wisła Wielka. Dzięki zbiórkom elektrośmieci, druhowie mogli wesprzeć finansowo kwotą ponad 4 tys. zł wyjazd młodzieży na obóz, który jest nie tylko formą wypoczynku, ale także okazją do nauki i integracji.

 

****

W sumie w projekcie “OSP na straży środowiska” bierze udział ponad 1000 jednostek OSP z całej Polski, które przy wsparciu lokalnych społeczności zebrały blisko 5800 ton zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych oraz tekstyliów.

Projekt “OSP na straży środowiska” jest realizowany wspólnie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundację Odzyskaj Środowisko.