20 maja 2024 r.

W Sanoku odbyły się eliminacje wojewódzkie 46. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. ​

Uczelnia Państwowa w Sanoku była gospodarzem eliminacji wojewódzkich 46. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w której uczestniczyła przedstawicielka projektu “OSP na straży środowiska” w tym regionie, Barbara Trzyna.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach tworzenia elektrycznych lasów w szkle organizowanych przez Fundację Odzyskaj Środowisko oraz zagrać w szachy z recyklingu. Wyłoniono finalistów w trzech grupach wiekowych:

Grupa I: Szkoła podstawowa klasy I-IV, finaliści z powiatów: lubaczowski, dębicki, przeworski.

Grupa II: Szkoła podstawowa klasy V-VIII, finaliści z powiatów: przemyski, kolbuszowski, rzeszowski.

Grupa III: Szkoły ponadpodstawowe, finaliści z powiatów: dębicki, stalowowolski, sanocki.

Nagrody wręczyli Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP województwa podkarpackiego Edward Szlichta oraz Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Witold Kazienko, przy asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie Grzegorza Oleniacza.

Upominki dla najmłodszej grupy wręczali także Rektor Uczelni Państwowej w Sanoku Mateusz Kaczmarski oraz Wicestarosta Sanocki Damian Biskup.

Dziękujemy wszystkim za tak liczny udział!

Projekt “OSP na straży środowiska” jest realizowany wspólnie przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, MB Recycling i Fundację Odzyskaj Środowisko pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Lasów Państwowych oraz Związku Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej.