1 lipca 2024 r.

Miniony weekend był dla nas wyjątkowo intensywny, a to za sprawą dwóch ważnych wydarzeń, w których wzięliśmy aktywny udział.

Kalisz – “Piknik na Fest!”

W sobotę, 29 czerwca, byliśmy obecni na Polach Marsowych w Kaliszu, gdzie odbywała się kolejna edycja “Pikniku na Fest”. Ta impreza miała na celu uczczenie 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Wśród licznych atrakcji, takich jak pokazy medyczne, konkursy, lekcje języków obcych i koncerty, nasze stanowisko OSP na Straży Środowiska cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas pikniku propagowaliśmy ochronę środowiska, rozdawaliśmy tekturowe pudełka na zużyte baterie oraz prowadziliśmy edukacyjne rozmowy z uczestnikami. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia i przyczynić się do podnoszenia świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Kalisza.

Wiśniowa Góra – Mistrzostwa Polski Strażaków OSP w Piłce Nożnej

Także w sobotę przenieśliśmy się do Wiśniowej Góry, gdzie odbyły się pierwsze Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej o Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP. W turnieju wzięła udział także jednostka OSP z województwa łódzkiego, która aktywnie uczestniczy w naszym projekcie – OSP Stefanów – zajęła 8 miejsce. Gratulacje! Łącznie było ekip 16 z całej Polski. 

Zawody były doskonałą okazją do integracji oraz promowania zdrowego i aktywnego stylu życia wśród strażaków ochotników. Nasza obecność na tym wydarzeniu pozwoliła również na dalsze szerzenie idei ochrony środowiska, a zwłaszcza właściwej segregacji e-odpadów i tekstyliów wśród uczestników oraz widzów mistrzostw.

Serdecznie dziękujemy naszym koordynatorom, odpowiedzialnym za województwa wielkopolskie i łódzkie, którzy włożyli ogrom pracy w organizację i udział w tych wydarzeniach. Grzegorz Ciesielski i Irek Sołtysiak – świetna robota!

Zapraszamy do śledzenia naszych działań i dołączenia do nas w przyszłych inicjatywach na rzecz ochrony środowiska. 

OSP na Straży Środowiska – Razem dbamy o lepsze jutro!